Fototapety 3D do sypialni – Na jakie wzory zwrócić uwagę?

Wystaw Ocenę

Urządzając sypialnię na pewno trzeba zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Musi być przecież wygodna, bo tylko wtedy można sobie zapewnić dobry sen i energię na kolejne dni oraz zadania. Sypialnia zwykle ma także sporą część przechowalniczą, która również powinna być praktyczna. Ale to, co w takim miejscu jest zdecydowanie najważniejsze to dobry klimat. To nieuchwytne „coś” tworzy wystrój wnętrza, każdy jego element, w tym także wygląd ścian. Na szczęście teraz ciekawy klimat można osiągnąć w łatwy sposób, bo są fototapety 3D do sypialni, okładziny, które czynią cuda.

Zalety trójwymiaru w sypialni

Zastanawiacie się dlaczego akurat fototapety z efektem 3D warto zastosować w sypialni? Powody są dwa:

  • Powiększanie optyczne przestrzeni. W zdecydowanej większości sypialnia to małe pomieszczenie. Praktycznie w każdym mieszkaniu w bloku przeznaczamy na nią mniejszy z posiadanych pokoi, gdzie mieści się wyłącznie łóżko i szafa. Przeważnie też nie ma tam okna balkonowego tylko małe, dwuskrzydłowe. I dlatego właśnie warto postawić na fototapety 3D do sypialni, ponieważ w sprytny sposób powiększają takie pomieszczenie optycznie. Wiadomo, to tylko iluzja, ale za to bardzo skuteczna, a przy tym ciekawa i efektowna.
  • Głębia tworzy klimat. Spróbuj zrobić porównanie i popatrz na fototapetę z jakąś zwykłą grafiką, a potem na wzór 3D. Różnicę widać już na ekranie komputera, ale w wielkim formacie na całą ścianę to już naprawdę efekt „wow”. Jeśli więc mowa o tym, że w sypialni najważniejszy jest klimat, to z taką dekoracją ścienną osiągniecie spektakularne efekty. Głębia, którą tworzy iluzja 3D nie tylko powiększa wnętrza optycznie, ale także sprawia, że stają się one przytulne, tajemnicze, intrygujące itd.
Fototapeta "Czarne trójkąty 3D" - Fototapety 3D do sypialni
„Czarne trójkąty 3D”

Najciekawsze fototapety 3D do sypialni

Wybór fototapet z efektem 3D w ofercie Viewgo jest ogromny i stale się powiększa, a to za sprawą rosnącej popularności takich wariantów graficznych. Pomału dostrzegacie ogromne walory dekorowania ścian trójwymiarem, dlatego też spieszymy z inspiracjami, które doskonale sprawdzą się w sypialni.

  • Geometria przestrzenna. Tą grupę można podzielić na wzory 3D ułożone z regularnie położonych, jednakowych detali geometrycznych oraz na kompletny freestyle czyli różne kształty o zróżnicowanym położeniu.
    Panoramiczne krajobrazy. To po prostu naturalny trójwymiar, który oferuje nam sama natura. Odpowiednio wykonane zdjęcia z długą perspektywą i szerokim polem widzenia to wzory, które najlepiej otwierają i powiększają wnętrza optycznie.
  • Tunele, ulice, schody. To grafiki, które oferują ciekawe wydłużenie przestrzeni i jednocześnie efektowny, niebanalny klimat i ciekawość, co jest na końcu tunelu, za rogiem ulicy albo na szczycie schodów.
  • Zdjęcia makro. Ujęcia fragmentu łąki albo pojedynczej rośliny, ale na bardzo dużym zbliżeniu to niesamowity widok i jednocześnie niesamowita głębia z efektem trójwymiaru.
Fototapeta "Miasto w trójwymiarze" - Fototapety 3D do sypialni
„Miasto w trójwymiarze”

Zadbaj o dobrą oprawę dla trójwymiaru

Fototapety 3D do sypialni mają do zaoferowania walory estetyczne, zmianę optyki w postrzeganiu gabarytu oraz ciekawy klimat w dekorowanej przestrzeni. Żeby jednak w pełni wykorzystać ten niesłychany potencjał, trzeba koniecznie zadbać o właściwą oprawę dekoracji.

Pamiętajcie więc o proporcjach i dobierzcie grafikę stosowną do rozmiarów sypialni. Jeśli jest bardzo mała, nie można przesadzić z ogromnymi detalami, ponieważ wtedy ogólny odbiór estetyczny tej przestrzeni zdominuje efekt 3D i szybko zacznie męczyć wasze oczy. Aby zyskać orientację w zakresie stosowania takich fototapet warto przejrzeć zdjęcia z gotowymi aranżacjami na stronie Viewgo. Są doskonałą inspiracją, a przy okazji ułatwiają wizualizację wyglądu wnętrz.

Fototapeta "Zaplatana tekstura 3D" - Fototapety 3D do sypialni
„Zaplatana tekstura 3D”

Druga ważna sprawa to oświetlenie. Można powiedzieć, że bez światła trójwymiar nie żyje. To może brzmi abstrakcyjnie i nie do końca oddaje sytuację, ale dobre oświetlenie takiej fototapety sprawia, że każdy detal grafiki jest lepiej widoczny, a głębia zyskuje na urodzie.

Ciekawe wykorzystanie fototapety 3D do sypialni oraz zapewnienie jej dobrej oprawy to gwarancja urządzenia wnętrza modnego, ciekawego i jednocześnie bardzo klimatycznego. Wnętrza, gdzie przebywa się z wielką przyjemnością, bo dostarcza niesamowitych doznań estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *