Uosobienie piękna i elegancji – Fototapety z końmi

Uosobienie piękna i elegancji – Fototapety z końmi
4.7 Ocena Artykułu

Świat zwierząt fascynuje człowieka od wieków. Są jednak gatunki, które na wielu szerokościach geograficznych wzbudzają wręcz ogromny zachwyt swoim wyglądem. U nas są to przede wszystkim konie. Zdobimy z upodobaniem ich wizerunkami swoje wnętrza, przy czym przez lata były to głównie obrazy lub rzeźby. Dzisiejsza technologia daje jednak większe możliwości w tym zakresie , np. wielkoformatowe wydruki dekoracyjne czyli fototapety z końmi. Dzięki nim można cieszyć się widokiem ulubionych, pięknych zwierząt, a dodatkowo stworzyć efektowną i niebanalną aranżację.

Końskie dekoracje z wielkim rozmachem

Koń to zwierzę sporych rozmiarów, niemniej dzisiejsza technika pozwala na wydrukowanie jego wizerunku nawet naturalnych rozmiarów bądź o wymiarach mocno do nich zbliżonych. Trzeba jednak przyznać, że są to grafiki dla osób odważnych, które wymagają dużej ściany ekspozycyjnej i wnętrza o sporych rozmiarach.

Jeśli dysponujesz takim wnętrzem, zadbaj o to, żeby ściana przeznaczona do udekorowania nie była zastawiona żadnymi wysokimi meblami, które zakłócałyby efekty wizualne. Można zamiast tego przeznaczyć to miejsce na wyeksponowanie ciekawej kanapy, bowiem na takim tle będzie się prezentowała bardzo efektownie.

Fototapeta "Bieg nad wybrzeżem" - Fototapety z końmi
„Bieg nad wybrzeżem”

Fototapety z końmi bywają różne, jednak najczęściej są to ujęcia, na których te piękne zwierzęta znajdują się w otoczeniu natury. Do takich grafik doskonale pasuje otoczenie barw ziemi i dużej ilości drewna. Na tym jednak nie koniec, bo oferta Viewgo jest mocno rozbudowana aby spełniać wasze oczekiwania. Dzięki temu można tu znaleźć także grafiki z końmi, ale w wydaniu futurystycznym, trójwymiarowym czy całkiem artystycznym. Takie warianty wymagają już zupełnie innej oprawy, dopasowanej do wybranego stylu.

Niezależnie jednak od przyjętego wariantu aranżacji, zawsze ważne będzie światło. Konie prezentują się w nim o wiele lepiej, zwłaszcza, kiedy są pokazane w ruchu. W przypadku wielu grafik ujęcia są tak realistyczne, że widać każdy mięsień i przy dobrym oświetleniu iluzja ruchu jest bardzo mocna.

Fototapety z końmi do małych wnętrz

Jeśli nie dysponujesz dużym salonem wraz z porządnych rozmiarów ścianą do eksponowania takich dekoracji, również możesz sobie pozwolić na dekorację ścienną z tymi pięknymi zwierzętami. Trzeba tylko podejść do sprawy nieco inaczej. Tu nie można zastosować grafik z pełnymi sylwetkami koni, zbliżonymi do naturalnych wymiarów, ponieważ taka fototapeta zdominuje przestrzeń, będzie męczyć oczy i wcale nie będzie wyglądać dobrze.

Fototapeta "Jak konie w galopie" - Fototapety z końmi
„Jak konie w galopie”

W zamian można wybierać pośród wzorów z detalami o wiele mniejszej skali albo grafik, które wykonano w wersji portretowej. Na przykład końskie łby wykonane różnymi technikami pięknie zdobią wybrane fragmenty ścian, niczym obrazy. Nie potrzebują całej ściany, można je umieszczać w sąsiedztwie szafy albo we wnęce. Dodając odpowiednie, dedykowane oświetlenie można osiągnąć rewelacyjny efekt dekoracyjny.

Fototapety z końmi – nowoczesne wariacje

Widzimy konia, myślimy: klasyka, tradycja, elegancja. Koń przywodzi na myśl staropolską wieś, dworskie polowania, dawne pola bitewne itd. Nawet do dziś wyścigi, konkursy ujeżdżania i inne końskie konkurencje mają bardzo elegancką i zasadniczą oprawę. Ta klasyka to także romantyczne widoki dzikich koni biegających po łąkach.

Niby nie ma tu miejsca na nowoczesne wariacje, a jednak powstało całkiem sporo takich grafik. Chcemy was przekonać, że fototapety z końmi nie muszą być zawsze takie konserwatywne, mogą zawierać trochę dziwnych połączeń i współczesnego szaleństwa graficznego, na które pozwala nam dzisiejsza technika.

Fototapeta "Konie na wypasie" - Fototapety z końmi
„Konie na wypasie”

Są więc konie hasające pośród kosmicznych krajobrazów, osadzone na grafikach komputerowych gdzie tło stanowi zachód słońca, są płomienie, morskie fale, pustynny piach itd. Są także wzory, które cieszą się niezwykłą popularnością, czyli konie przebijające się w biegu przez ceglaną ścianę. Patrząc na takie grafiki można odnieść wrażenie, że są one na pograniczu kiczu. Być może, ale dziś potrafimy się bawić takim kiczem, oswajać go i oprawiać w takie aranżacje, w których nie ma nic z tandety i blichtru. Takie fototapety z końmi tworzą odważne, efektowne wnętrza. Ważne jednak, aby ich ekspresję stonować drewnem, bielą i prostymi dodatkami.

Spośród takiej szerokiej oferty każdy miłośnik koni wybierze coś dla siebie. Jeśli to tematyka bliska twemu sercu, spróbuj. Gwarantujemy, że nasze fototapety z końmi wygenerują w twoim wnętrzu niesamowity klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *