Nadaj klimat swoim wnętrzom. Zainspiruj się wzorami fototapet z uliczkami!

Nadaj klimat swoim wnętrzom.
Nadaj klimat swoim wnętrzom. Zainspiruj się wzorami fototapet z uliczkami!
4.3 Ocena Artykułu

Kiedy jesteśmy na urlopie, uwielbiamy przechadzać się po pięknych uliczkach, chłonąc ich klimat wszystkimi zmysłami. Pijemy kawę w niedużych kawiarenkach, rozkoszujemy się smakiem lokalnych wypieków, wąchamy kwiaty w doniczkach i z każdym krokiem poznajemy coś nowego. Chcielibyśmy ów klimat zaprosić do swoich domów lub mieszkań, w jaki sposób możemy to zrobić? To bardzo proste, fototapety z uliczkami pomogą nam w tym na pewno!

Jak w Grecji, jak we Włoszech, jak w Hiszpanii…

Południowe kraje, do których zwykliśmy jeździć na wakacje, słyną z traktów, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Nic zatem dziwnego, że najmodniejsze fototapety z uliczkami właśnie je tak często przedstawiają! Ich widok pozwala poczuć charakterystyczny dla wakacyjnego czasu luz, którego na co dzień tak często nam brakuje.

Spory wybór tego typu modeli do wyboru oznacza, że do każdego wnętrza wybrać można dokładnie taki egzemplarz, który w 100% spełni jego wyobrażenia o pięknie i designie. Kolory, jakie się najczęściej stosuje, to odcienie brązu i beżu, spora dawka błękitu (za sprawą ukazania piękna nieba) oraz czerwienie i zielenie.

Przytulna, wąska ulica - Fototapeta Viewgo
Przytulna, wąska ulica – Fototapeta Viewgo

W jakiego typu wnętrzach zastosować warto fototapety z uliczkami?

Specjaliści z branży wnętrzarskiej przekonują nas, że pretendować one powinny do miana kluczowych elementów dekoracyjnych w czterech ścianach. W jakich wnętrzach najlepiej byłoby je zastosować?

  • pokój dzienny
  • sypialnia
  • przedpokój
  • gabinet
  • wnętrze restauracji
  • salon piękności

Pokój dzienny jest niejednokrotnie nazywany sercem domu lub mieszkania. Gdy zatem właśnie do niego wprowadzimy urokliwe fototapety z uliczkami, bardzo szybko przekonamy się o tym, że stał się on prawdziwą oazą piękna. Ciekawy dobór elementów dekoracyjnych w sypialni ma natomiast sprawić, że nasze sny będą wspaniałe.  Koszmary natomiast będą nas omijały szerokim łukiem. Dlatego i tutaj klimat urokliwych uliczek okazuje się być jak najbardziej odpowiednim.

Fototapety - Wieczorny widok na most - Fototapety z uliczkami
Fototapety – Wieczorny widok na most

Stanowi niejako wizytówkę domu, dlatego też warto zadbać o jego stylowe udekorowanie.

Przedpokój, bo o nim mowa, także domaga się ciekawych ozdób. Fototapety z uliczkami będą właśnie w stanie stać się główną jego dekoracją. Stylowe uliczki wprowadzają do niego pełen przytulności klimat, który wyczuwalny będzie już po przekroczeniu progu domu. Oto jest znakomita metoda na wnętrzarski sukces w tym niezwykle specyficznym typie pomieszczenia!

Gabinet przeznaczony do pracy rządzi się swoimi prawami. Powinien on być urządzony w stonowanych barwach, które nie powodują rozkojarzenia. I w tym przypadku fototapety z uliczkami okazują się być bardzo ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem.

Wnętrze restauracji oferującej greckie czy hiszpańskie przysmaki również domaga się odpowiedniego udekorowania. I tutaj także urokliwe fototapety z uliczkami będą ciekawym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni. Z pewnością goście będą mogli dzięki temu bardziej poczuć klimat danego miejsca. Będą chętnie do niego powracając w gronie rodziny czy też przyjaciół. A co z salonami piękności? Ich właściciele robią wszystko, by panowała w nich atmosfera spokoju i odpoczynku, aby klientki mogły zrelaksować się tam po ciężkim dniu. Na pewno klimat uroczych uliczek i w tym przypadku okaże się być idealnym rozwiązaniem!

Fototapeta - Kolorowa ulica we Włoszech - Fototapety z uliczkami
Fototapeta – Kolorowa ulica we Włoszech

Zapowiada się wnętrze z niezwykłym klimatem!

Wbrew pozorom zwykle to nie umeblowanie decyduje o klimacie danego wnętrza. W istocie to elementy dodatkowe wyczarowują jego nastrój. Kiedy zatem zdecydujemy się na to, by to właśnie stylowe fototapety z uliczkami pojawiły się we wnętrzu, mamy niemalże gwarancję tego, że będzie to przestrzeń pełna niezwykłego czaru!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *