Rób przestrzeń. Prezentujemy fototapety z głębią!

Rób przestrzeń. Prezentujemy fototapety z głębią!
4.3 Ocena Artykułu

Wydawać by się mogło, że niełatwo jest tak urządzić i udekorować niewielką przestrzeń, by optycznie prezentowała się ona jako większa niż w rzeczywistości. Nie jest to prawdą, od kiedy Polacy mają do dyspozycji tak wiele interesujących modeli naściennych dekoracji w trójwymiarze. To właśnie fototapety z głębią zadecydowały o tym, że pomieszczenia mające zaledwie kilka metrów kwadratowych powierzchni odbiera się jako te imponujących rozmiarów. Ten ciekawy trik wykorzystywany jest przez Polaków z wielkim powodzeniem!

Odmień swoją przestrzeń, wykorzystując fototapety z głębią

Modele z głębią (zwane innymi słowy przestrzennymi) to znakomity sposób projektantów na to, by pozwolić posiadaczom małych wnętrz na optyczne ich powiększenie. Tego typu egzemplarzy wciąż przybywa. Jaka ich tematyka cieszy się obecnie największym powodzeniem wśród kupujących?

Fototapety - Droga na szczyt - Fototapety z głębią
Fototapety – Droga na szczyt

Wszystko wskazuje na to, że prym wiodą fototapety przedstawiające majestatyczne budowle, zabytkowe pałace, imponujących rozmiarów zabytki. Istotnie pozwalają one wnieść do wnętrz tylko dawkę stylu, ale także sprawić, by jawiło się oczom domowników oraz gości jako naprawdę duże.

Modele z efektem głębi to nierzadko także cudowne pejzaże. Można w ten sposób przedstawić chociażby nadmorskie molo albo drogę prowadzącą, wydawałoby się, donikąd. To też świetny sposób na to, by zinterpretować temat urokliwej uliczki (włoskiej, portugalskiej, hiszpańskiej itd.), wnosząc do pomieszczenia mnóstwo czaru i urokliwych kolorów. Mosty i trakty także stają się częstymi tematami tego typu modeli, wnosząc do wnętrz sporą dawkę piękna.

Ciekawych motywów nie brakuje!

Projektanci fototapet dokładają wszelkich starań, by w pełni zadowolić nawet najbardziej wymagających fanów designu. Dlatego powstają wciąż nowe modele z trójwymiarowym efektem głębi, będąc dedykowanymi zarówno przestrzeniom mieszkalnym, jak i biurowym i usługowym. Prócz niezwykłych walorów natury estetycznej wyróżniają się one także praktycznością. Trwałe, solidne, wytrzymałe, odporne zarówno na działanie wody, jak i promieni słonecznych. Zajmują one niezwykle istotne miejsce w świeci nowoczesnych dekoracji naściennych na miarę XXI wieku.

Fototapety - Uroki nocnych uliczek - Fototapety z głębią
Fototapety – Uroki nocnych uliczek

W jakich przestrzeniach warto zastosować modele z głębią?

Tak naprawdę nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Wszędzie tam, gdzie chcemy powiększyć optycznie przestrzeń i dodać jej głębi, tego typu modele sprawdzą się z powodzeniem. Starajmy się jednak każdorazowo dobierać je do stylu i kolorystyki wnętrza. W ten sposób pomieszczenie będzie spójne i nie pojawi się w nim niepożądany aranżacyjny chaos.

Jeśli dysponujemy niezbyt dużych rozmiarów pokojem dziennym, jak najbardziej zaprosić do niego możemy model fototapety z głębią. Niech znajdzie się on na najbardziej reprezentacyjnej ze ścian, a finalnych efekt będzie na pewno zachwycający. Sypialnia to również przestrzeń, która w pełni zasłużyła na dużą dawkę uwagi domowników. Kiedy za wygodnym łóżkiem pojawi się przestrzenny model fototapety, pomieszczenie zmieni się na lepsze. Będzie prezentowało się nam jako większe niż dotychczas.

Fototapety - Oświetlony most - Fototapety z głębią
Fototapety – Oświetlony most

Częstą bolączką mieszkańców naszego kraju są maleńkie, mikroskopijne wręcz przedpokoje (zwłaszcza w przestrzeniach mieszkalnych). I one mogą być optycznie powiększone, kiedy tylko wykorzysta się modne fototapety z głębią. Dokładnie to damo dotyczy wnętrz kuchennych, przeznaczonych do pracy gabinetów, jadalni czy łazienek. Nieduża przestrzeń może być nowocześnie odmieniona!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *