Fototapety vintage – salon w stylu retro

Fototapety vintage – salon w stylu retro
4.7 Ocena Artykułu

Mogłoby się wydawać, że dziś nowoczesność niepodzielnie rządzi w stylizacjach naszych domów oraz mieszkań. Nic bardziej mylnego! Obok niego współistnieją bowiem zupełnie inne klimaty, wielbiące to, co już było, a co nadal jest na topie.

Okazuje się, że fototapeta vintage wybierana jest przez wielu Polaków, którzy pragną mieć stylową przestrzeń. A ciekawych modeli utrzymanych w owym klimacie z całą pewnością nie brakuje. Nic, tylko wybierać, kupować i montować na ścianie!

Fototapeta vintage dla wymagających wielbicieli piękna!

Zwykle utrzymane są w charakterystycznych barwach. Nierzadko pojawia się sepia kojarzona jednoznacznie ze stylem vintage, bardzo często tego typu naścienne ozdoby są też czarno-białe. Bywają też kolorowe, ale nie są to raczej barwy intensywne, mocne, a stonowane, jak gdyby rozbielone, tak delikatne, jak akrylowe farby.

Fototapeta "Delikatne rysunki winogron" - Fototapety vintage
„Delikatne rysunki winogron”

W jakiego typu przestrzeniach fototapety retro radzą sobie najlepiej? Nie da się jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, bowiem stosuje się je w przypadku najróżniejszych wnętrz. Bardzo dobrze sprawdzają się w pokojach dziennych, które słyną ze swojego mocno reprezentacyjnego charakteru. Łączący tak naprawdę różne klimaty styl vintage bardzo interesująco będzie się w nich komponował, co do tego specjaliści z branży wnętrzarskiej nie mają wątpliwości.

Fototapeta retro to też ciekawy pomysł aranżacyjny do przedpokoju. Wszak to pomieszczenie jest jakby zapowiedzią tego, co będzie działo się w kolejnych wnętrzach konkretnego domu lub mieszkania. Warto więc dołożyć wszelkich starań, żeby prezentowało się niebanalnie. Jeśli jesteśmy fanami klimatów retro i vintage, koniecznie postawmy na ten właśnie styl. Dekoracje naścienne prezentujące się niczym stare fotografie na pewno wniosą do wnętrza wiele dobrego!

Fototapeta "Pejzaż w stylu retro" - Fototapety vintage
„Pejzaż w stylu retro”

Gdy chcemy w niebanalny sposób udekorować sypialnię, i tutaj fototapeta retro będzie dobrym wyborem. Świetnie łączy się stylistycznie z drewnem z i szeregiem kolorów, które często w takich przestrzeniach stosujemy (choćby beż czy rozbielone brązy).

Czy tego typu dekoracja ścienna to jedynie pomysł na aranżację domową? Nie! Wszak wiele kawiarni i restauracji jest dziś urządzonych w stylu vintage, dlatego i w ich przypadku elementami wprost idealnymi będą fototapety przypominające do złudzenia stare fotografie czy rysunki.
Jakie elementy znajdują się najczęściej na tych dekoracjach? Nie brakuje pojazdów (mowa zarówno o samochodach z epoki, jak i dawnych rowerach, skuterach czy motocyklach). Także aparaty fotograficzne czy mapy w starym stylu będą jak najbardziej odpowiednie. I motywów kwiatowych tutaj nie brakuje, więc każdy fan piękna w wydaniu vintage znajdzie dla siebie coś wyjątkowego!

Stylistyczna podróż w przeszłość!

Nawiązywanie do lat pięćdziesiątych czy sześćdziesiątych ubiegłego wieku (oraz do czasów dawniejszych) to obecnie bardzo silny trend w aranżacji przestrzeni. Wszystko wskazuje na to, że będzie on z nami na dłużej, stanowiąc swego rodzaju przeciwwagę dla minimalistycznych, bardzo nowoczesnych modeli dekoracji naściennych idealnych dla pomieszczeń loftowych czy industrialnych.

Fototapeta "Kałamarz i pióro" - Fototapety vintage
„Kałamarz i pióro”

Warto korzystać z tego, co wypracowali nasi przodkowie – i w bardzo ciekawy sposób łączyć to z aktualnymi propozycjami projektantów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *