3 fototapety, które powiększą Twoje wnętrze

Wystaw Ocenę

Chcielibyśmy, żeby były one naprawdę pokaźnych rozmiarów, duże, przestronne. Nie zawsze jednak rzeczywistość prezentuje się tak różowo. Nasze domowe przestrzenie, bo o nich jest tu mowa, często należą do dość ciasnych, wąskich, niskich – ale przecież nie musimy godzić się z takim stanem rzeczy. Choć zwykle realnie nie da się powiększyć pomieszczenia, kując ścianę na korytarz czy też balkon, to istnieje przecież pewien sposób na to, by optycznie wydawało nam się ono znacznie większe niż w rzeczywistości.

Panie i Panowie, oto fototapeta optycznie powiększająca wnętrze, poznajcie ją, bo warto!

Małe wnętrze wygląda na spore? Tak, to możliwe!

Fototapeta optycznie powiększająca przestrzeń to rozwiązanie, które Polacy stosują dziś coraz częściej. Nic dziwnego. Jest tanie, sprawdza się wprost rewelacyjnie, a ponadto znakomicie łączy w sobie walory natury praktycznej z typowo estetycznymi. Oczywiście projektanci zajmujący się tworzeniem naściennych dekoracji robią wszystko, by proponować wymagającym klientom całe mnóstwo intrygujących wzorów. I świetnie im się to udaje!

Fototapeta "Głębia heksagonów" - Fototapety 3D
„Głębia heksagonów”

Witamy w świecie dekoracji powiększających przestrzeń!

Sprawdźmy, które konkretnie modele nadają się do tego, by nawet najmniejszy pokój mógł się wydawać całkiem sporym i rozległym!

Modele trójwymiarowe
One stanowią de facto najprostszą metodę na to, by przestrzeń została optycznie powiększona. Wykorzystuje się w tym przypadku iluzję optyczną – metoda ta jest powszechnie znana i chętnie stosowana nie tylko w aranżacji przestrzeni. Mnogość ciekawych wzorów do wyboru to dla każdego, kto chce swoje pomieszczenie powiększyć optycznie i jednocześnie gustownie je ozdobić.

Fototapeta "Kwadraty w trójwymiarze" - Fototapety 3D
„Kwadraty w trójwymiarze”

Pamiętajmy o tym, aby fototapeta optycznie powiększająca przestrzeń była dopasowana pod względem stylu i kolorystyki do całego pomieszczenia. Tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć, że pasuje do niego wprost idealnie!

Jasne kolory
Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory mają to do siebie, że optycznie powiększają przestrzeń. Dlatego jeśli dysponujemy niewielkim metrażem i chcielibyśmy sprawić wrażenie, że jest on znacznie większy, wybierzmy fototapety w kolorze białym, jasnobeżowym czy pokrewnych. Unikajmy za to jak ognia wszystkiego, co ciemne, bo moglibyśmy sprawić, że wnętrze będzie się nam jawiło jako jeszcze mniejsze, a tego przecież na pewno byśmy nie chcieli.

Fototapeta "Latające kule" - Fototapety 3D
„Latające kule”

Prostota formy
Duże nagromadzenie różnorodnych printów i kolorów z całą pewnością nie będzie sprzyjało temu, by pomieszczenie niedużych rozmiarów wyglądało jak całkiem spore, rozległe i obszerne. Kierujmy się zatem zasadą prostoty i minimalizmu, a zyskamy bardzo wiele. W ten sposób nasze pomieszczenie zostanie optycznie powiększone, a my będziemy cieszyć się jego stylową dekoracją. Idealna opcja!

Fototapeta optycznie powiększająca przestrzeń hitem sezonu!

Mawia się, że małe jest piękne, jednak w przypadku przestrzeni znajdujących się w naszych domach i mieszkaniach ta zasada niekoniecznie obowiązuje. Zdecydowanie opłaca się więc zastosować którąś z fototapet powiększających przestrzeń i cieszyć się efektami, jakie przynosi!

2 myśli na temat “3 fototapety, które powiększą Twoje wnętrze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *