Fototapeta do kuchni między szafki

Fototapeta do kuchni między szafki
2 Ocena Artykułu

W każdym domu są miejsca trudne do zagospodarowania czy udekorowania. Jednym z nich jest wolne miejsce pomiędzy górnym a dolnym ciągiem szafek kuchennych. To przestrzeń, która powinna dobrze wyglądać i stanowić dopełnienie szafek. Jednakże ściana w takim miejscu powinna też być odporna na trudne warunki, jakie zwykle panują w kuchni.

Przeważnie ten fragment kuchennej ściany wykładamy płytkami ceramicznymi, ale czasami ta metoda nie może mieć zastosowania. Jest dość kosztowna, trzeba bowiem wydać na dość drogi materiał i równie drogiego fachowca. W obliczu innych wydatków spowodowanych remontem czy urządzaniem się w nowym lokum, może okazać się, że to zbyt duża suma. Z kolei w tymczasowym, wynajmowanym mieszkaniu, taka operacja jest zwyczajnie nieopłacalna. W obu tych sytuacjach z pomocą przychodzą fototapety do kuchni.

Czy fototapeta do kuchni między szafki to dobry pomysł?

Wielu osobom fototapeta może skojarzyć się ze zwykłą papierową okładziną. Ale to już przeszłość, bo dziś producenci oferują profesjonalne produkty. Są trwałe, a zdjęcia i grafiki, które przedstawiają, to obrazy w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo, co może wielu zadziwić, nowoczesna technologia pozwala na produkcję tapet, które sprawdzają się w trudnych warunkach.

Fototapeta "Nowoczesne heksagony" - Fototapety do kuchni
„Nowoczesne heksagony”

Jakie negatywne czynniki czekają na taką okładzinę w kuchni, a konkretnie w przestrzeni pomiędzy szafkami? To przede wszystkim bliskość zlewozmywaka, kuchenki oraz blatu roboczego, a więc zachlapania wodą i innymi substancjami oraz para wodna wraz z tłustym osadem. Okazuje się, że wystarczy kupić fototapetę do kuchni między szafki w opcji powleczonej specjalnym laminatem i mamy problem z głowy. Taka dekoracja będzie odporna na wspomniane zabrudzenia, a w razie potrzeby umyjemy ją szmatką i odpowiednim detergentem. Co ciekawe, dostępne są także tapety z certyfikatami świadczącym o ich ognioodporności, a to w kuchni może być przydatne.

Wybieramy fototapetę do kuchni między szafki

Przed taką tapetą stoi spore wyzwanie i test na wytrzymałość, ale musi się także sprawdzić jako dobrze dobrana dekoracja tego trudnego miejsca. Jaki motyw ozdobny można umieścić pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami kuchennymi? Wbrew pozorom możliwości jest sporo. Oto kilka ciekawych pomysłów:

Szerokokątny krajobraz górski. Pasmo górskie pomiędzy szafkami kuchennymi? Takie możliwości daje wyłącznie fototapeta. A efekt? Bezcenny.

Fototapeta "Malownicze szczyty gór" - Fototapety do kuchni
„Malownicze szczyty gór”

Rośliny w zbliżeniu. Bardzo modny wariant fototapety do kuchni między szafki. Dużą popularnością cieszą się zbliżenia na łan zboża, trawę, polne kwiaty, pnie brzozy, liście w rozmiarze makro itd.

Widok na miasto. W kuchniach nowoczesnych, w przestrzeni pomiędzy szafkami, ciekawie sprawdza się monochromatyczny widok na miasto pełne szklanych domów, najlepiej widziane z drugiego brzegu rzeki.

Rząd kolorowych smakołyków. Wybór jest spory, to rzędy owoców, kolorowych drinków, misek z przyprawami, ciasteczek, cukierków, warzyw itd. Wszystko co tworzy międzynarodowy klimat kulinarny i dodaje kuchni kolorytu.

Fototapeta "Świeżo pieczone pyszności" - Fototapety do kuchni
„Świeżo pieczone pyszności”

Kosmiczne wyładowania. Do mocno nowoczesnych kuchni bardzo często wybierane są fototapety przedstawiające świetliste łamańce w stylu poziomych łuków elektrycznych. To prosta, ale bardzo efektowna dekoracja.

Drewno, kamień, beton, cegła. Fototapeta do kuchni między szafki może też po prostu imitować tradycyjne okładziny ścienne. Może to być zdjęcie w skali 1:1, efektowne zbliżenie albo ciekawa mozaika.

To zaledwie wycinek możliwości, ponieważ ciekawą dekorację przestrzeni między szafkami kuchennymi można stworzyć używając także fragmentu tapety pozornie do tego nieprzeznaczonej. Wszystko zależy od twojej kreatywności.

2 myśli na temat “Fototapeta do kuchni między szafki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *