Fototapeta z dmuchawcem – lekka i zmysłowa dekoracja

Wystaw Ocenę

Wokół nas jest pełno symboli, które kojarzą się nam jednoznacznie. Na przykład taki dmuchawiec. Z czy wam się kojarzy? Oczywiście z lekkością, ze słonecznym dniem, z latem, z dziecięcą beztroską, z wakacjami itd. Przywołuje same miłe myśli i wspomnienia. Takimi symbolami lubimy się też otaczać w swojej przestrzeni, bo wprowadzają do niej pozytywną energię.

Jeśli więc dmuchawiec jest jednym z twoich ulubionych symboli, wprowadź go do swoich wnętrz. Może zagościć tu w postaci tekstylnych dodatków, ale może też w ciekawy sposób udekorować ścianę w wybranym pomieszczeniu. Doskonały efekt uzyskasz stosując fototapetę z dmuchawcami.

Fototapeta z dmuchawcem, czyli magia fotografii

Dmuchawce na fototapetach występują w tak wielu wariantach, że na pewno wybierzesz coś odpowiedniego. Na szczególne uznanie zasługują wszelkiego rodzaju zdjęcia tej rośliny, które mają niesamowity klimat.

  • Makro zbliżenie. Bardzo ciekawa dekoracja na ścianę, która nada wnętrzu wyjątkowy klimat. To ogromne zbliżenie, które pozwala przez ażurową strukturę rośliny dostrzec promienie słońca. Wielki dmuchawiec, będzie jednocześnie tak lekki, że nie zdominuje wnętrza i nie stanie się męczący dla oczu. Fototapetę z dmuchawcem w skali makro można umieścić w dużym salonie lub sypialni.
Fototapeta "Błękitny obłoczek" - Fototapety do pokoju dziecka
„Błękitny obłoczek”
  • Pole dmuchawców. Inna opcja to widok na łąkę pełną dmuchawców i słoneczne niebo. Taka dekoracja wniesie do wnętrza jednocześnie lekkość i dodatkową przestrzeń optyczną.
  • Dmuchawiec i wiatr. Kwintesencja naszych skojarzeń i wspomnień, dmuchawiec, któremu wiatr porywa pojedyncze lotki. Kto nie bawił się w ich zdmuchiwanie będąc dzieckiem? Odlatujące cząstki rośliny są dowodem na jej niesamowitą lekkość i zwiewność. Ciekawa dekoracja praktycznie do każdego domowego wnętrza, pasuje do pokoju dziecka i do całkiem poważnego salonu.

Fototapeta z dmuchawcem w formie grafiki

Graficzny dmuchawiec to bardzo modna dekoracja ścienna, która od lat cieszy się dużą popularnością. Taka ażurowa grafika wpasuje się do każdego, nawet najmniejszego wnętrza, ponieważ jest delikatna i nie zakłóca proporcji.

Fototapeta "Powiew delikatności" - Fototapety do sypialni
„Powiew delikatności”

Możesz zdecydować się na tapetę z dmuchawcami, które zajmują całą powierzchnię ściany albo inny wariant, np. pojedynczy dmuchawiec z rozwianymi cząstkami, który jest ulokowany z boku ściany. Dzięki takiemu zabiegowi mamy niebanalną dekorację i jednocześnie miejsce na postawienie na tej ścianie szafy czy regału. Taką grafikę zmieścimy wszędzie. Wszędzie też będzie pasowała, ponieważ graficzny dmuchawiec poza delikatnością, odznacza się także całkowitą neutralnością. Może zagościć w każdym pokoju, kuchni, a nawet łazience.

Style i kolory

Jeśli wybierzesz fototapetę z dmuchawcami jako dekorację do twojego mieszkania, musisz zapewnić jej odpowiednie otoczenie. Dekoracje z tą rośliną są delikatne, eteryczne, ażurowe i zwiewne, więc sprawdzają się w takich właśnie aranżacjach. Doskonałym towarzystwem będzie tu biel, szarości oraz każdy pastelowy odcień. W nowoczesnych przestrzeniach można uzyskać ciekawy efekt łącząc fototapetę z dmuchawcem na zdjęciu z surowym betonem, metalem i szkłem. Jedno, co zupełnie nie pasuje do charakteru tej dekoracji, to ostre, mocno nasycone barwy.

Fototapeta "Zmysłowa lekkość" - Fototapety do łazienki
„Zmysłowa lekkość”

Dmuchawce na zdjęciu lub w postaci grafiki sprawdzają się doskonale w aranżacjach nowoczesnych, w stylu skandynawskim i urban jungle. Najlepiej prezentują się w sąsiedztwie dużego okna, bo światło dzienne dodaje im głębi i naturalnego wyglądu.

Jedna myśl na temat “Fototapeta z dmuchawcem – lekka i zmysłowa dekoracja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *