Tapety przestrzenne 3d

Wystaw Ocenę

Fototapety mają wiele zalet i dzięki temu cieszą się coraz większą popularnością. Oprócz doskonałej jakości, jaką odznaczają się dzisiejsze okładziny, fototapeta ma jeszcze jedną zaletę, która czyni ją niepowtarzalnym elementem dekoracyjnym. Tylko dzięki niej możemy mieć na ścianie praktycznie każdy motyw, zdjęcie, grafikę a nawet trójwymiarową głębię.

Ten ostatni wariant cieszy się szczególnym uznaniem i niesłabnącą popularnością, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy to styl nowoczesny zdominował modę wnętrzarską.

Zalety tapety 3D przestrzennej

Po pierwsze to dekoracja z gruntu niebanalna. Przykuwa uwagę, wciąga widza w swoje zakamarki i tworzy niesamowity klimat.
Po drugie tapeta przestrzenna na ścianę jest uniwersalna, doskonale sprawdza się zarówno w przestrzeni domowej, jak i firmowej. Może zdobić praktycznie każde nowoczesne wnętrze, niezależnie od jego funkcji, dobrze wyglądać będzie w domowym salonie, sali konferencyjnej czy hotelowej łazience.

Fototapeta "Magiczna głębia" - Fototapety 3D
„Magiczna głębia”

Po trzecie, taka tapeta świetnie współpracuje ze światłem. Umiejętnie dobrane oświetlenie punktowe lub w postaci taśmy led podkręca efekt głębi i sprawia, że za każdym razem odkrywamy zalety dekoracji na nowo.
Po czwarte, tapeta 3D przestrzenna sprawia, że wnętrze powiększa się optycznie. Zależnie od wybranego wariantu można zyskać jedynie płytki efekt trójwymiarowości, ale są także wzory, które fundują nam niezwykłe, całościowe powiększenie kubatury posiadanej przestrzeni.

Rodzaje tapet przestrzennych na ścianę

Wybór wzorów tapet przestrzennych 3D jest ogromny, ale można podzielić je na cztery podstawowe typy:

Geometryczne abstrakcje. To cała plejada tapet przestrzennych na ścianę, na których widoczne są elementy geometryczne ułoż one pod różnym kątem, o różnym kącie padania światła oraz zróżnicowanej wielkości. Ta trójwymiarowa mozaika ciekawie dekoruje i skupia uwagę widza. Dostępne są wszelakie warianty, od betonowych łamańców, do kosmicznych abstrakcji.

Fototapeta "Stylowy minimalizm" - Fototapety 3D
„Stylowy minimalizm”

Tunel, korytarz. Ciekawa dekoracja, która dodaje wnętrzu dodatkową przestrzeń optyczną, poprzez wydłużoną perspektywę. To cała masa ciekawych korytarzy i kosmicznych tuneli, zwykle położonych asymetrycznie, co dodaje oryginalnego efektu wizualnego.

Dodatkowa przestrzeń. Trójwymiar może też mieć maxi wymiar. Można swój salon lub wnętrze firmowe powiększyć o dodatkowe pomieszczenie. Dostępne są tapety przestrzenne 3D z widokiem na tajemniczy pokój, położony pod kątem, który sprawia wrażenie, jakby był dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Fototapeta "Wiosenne wzory" - Fototapety 3D
„Wiosenne wzory”

Przedmioty w 3D. Bardzo modny wariant dekoracyjny na ścianę. Trójwymiarowość tej tapety przestrzennej na ścianę polega na zawieszeniu jakiegoś przedmiotu w powietrzu. Ciekawy efekt można podkręcić dobrym doświetleniem punktowym.

Tapety przestrzenne na ścianę to dekoracja do przestrzeni zdecydowanie nowoczesnych. Doskonale wpisują się we wszelkie aranżacje loftowe, industrialne czy futurystyczne. Aby jednak uzyskać przewidziany efekt głębi, warto stosować je w dużych pomieszczeniach. Prawdziwy efekt 3D widać dopiero z pewnej odległości, dlatego też ważny jest wybór ściany ekspozycyjnej, na której tapeta zaprezentuje się najbardziej spektakularnie.

4 myśli na temat “Tapety przestrzenne 3d”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *