Jak urządzić pokój dla dziecka?

Wystaw Ocenę

Kolor w pokoju dziecka odgrywa bardzo znaczącą rolę, dlatego podczas planowania przestrzeni dla naszych pociech powinniśmy zwrócić szczególną uwagę właśnie na to. Dzięki urozmaiconemu otoczeniu, dzieci mogą swobodnie rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię. Ciekawość świata i otaczających go form, sprzyja do działania i rozkwitu wszelkich zdolności.

Dla niemowląt, które dopiero co ujrzały świat, a także nowe kształty i kolory, proponujemy wybierać dekoracje mniej nasycone, delikatniejsze i stonowane. Nowe otoczenie i tak jest dla maleństwa wielkim wyzwaniem, z którym musi się zmierzyć 🙂 Polecamy wybierać odcienie pastelowe, na przykład pudrowy róż, jasny błękit, cytrynowa, delikatna żółć, barwy ciepłej szarości, a także biel. Ważną kwestią jest również zwrócenie uwagi na dodatki – nie może być ich w zasięgu maluszka, ponieważ wszystko może stać się dla niego potencjalnym zagrożeniem.

Fototapeta "Mee, mee, mee, kopytka niosą mnie" - Fototapety do pokoju dziecka
„Mee, mee, mee, kopytka niosą mnie”

Pomysł, który sprawdzi się z pewnością dla starszych, ciekawych świata brzdąców to motywy animowanych postaci na ścianie. Będą się bezpieczniej czuły w otoczeniu swoich ulubionych bohaterów bajek czy filmów. To one dają dziecku powód do uśmiechu i przykład do zabawy. Takie dekoracje ścienne robią bardzo duże wrażenie i są wielką atrakcją dla wszystkich odwiedzających pokój. Kiedy dziecko przestanie się interesować danym tematem, w bardzo łatwy sposób można zmienić tę aranżację wnętrza.

Fototapeta "W misiowym uścisku" - Fototapety do pokoju dziecka
„W misiowym uścisku”

Nastolatki zazwyczaj już mają ukierunkowane swoje preferencje życiowe, wiedzą co ich interesuje i co lubią robić. Na ścianie mogą zatem zostać umieszczone rzeczy odpowiadające największym pasjom młodych. Taka ozdoba może podobać się przez długi czas. Zainteresowanie wszechświatem, geografią, przyrodą, sportem – to wszystko może odzwierciedlać dane wnętrze.

Fototapeta "Cisza w eterze" - Fototapety do pokoju dziecka
„Cisza w eterze”

Czy fototapeta jest bezpieczna dla dziecka?

Dzięki trwałej i bezwonnej technologii HP Latex nasze wydruki są w pełni bezpieczne dla wszystkich, nawet dla najmłodszych. Posiadają odporność na zarysowania, a w razie zabrudzeń, ozdobę ścienną można spokojnie przecierać wilgotną ściereczką. Idealnie sprawdzi się to w pokoju dziecka.

Fototapeta to szybki i prosty sposób na odnowienie wnętrza i nadanie mu innego charakteru, a za razem efektownego wyglądu. Z pewnością każde dziecko będzie zachwycone taką dekoracją na swojej ścianie. Jego pokój jest w końcu swojego rodzaju wizytówką wśród znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *